Movies
Ratings
20
GhostRated ★ 4.0
Crying Out Love in the Center of the WorldRated ★ 4.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 5.0
Love ActuallyRated ★ 5.0
Architecture 101Rated ★ 4.0
A PromiseRated ★ 5.0
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 4.0
Nodame Cantabile: The Movie IRated ★ 4.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 5.0
Princess MononokeRated ★ 5.0
The PianistRated ★ 5.0
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
Love LetterRated ★ 5.0
Late AutumnRated ★ 4.0
FriendRated ★ 5.0
He's on DutyRated ★ 4.0
SecretRated ★ 5.0
Howl's Moving CastleRated ★ 5.0
Be With YouRated ★ 5.0
Castle in the SkyRated ★ 5.0