Movies
Ratings
248- 2112: The Birth of DoraemonRated ★ 5.0
12 Years a SlaveRated ★ 5.0
How to Lose Friends & Alienate PeopleRated ★ 4.0
RushmoreRated ★ 4.5
Lazy hitchhikers' tour de europeRated ★ 5.0
Rise of the Planet of the ApesRated ★ 4.0
SnowpiercerRated ★ 4.0
LeonRated ★ 4.5
You Are the Apple of My EyeRated ★ 4.0
One DayRated ★ 3.5
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of KazakhstanRated ★ 4.5
Big DaddyRated ★ 5.0
BernieRated ★ 4.5
Men in BlackRated ★ 4.0
Big Momma's House 2Rated ★ 4.0
Pride & PrejudiceRated ★ 4.5
Meet the ParentsRated ★ 4.0
102 DalmatiansRated ★ 3.0
Now You See MeRated ★ 4.0
One ChanceRated ★ 4.5