Movies
Ratings
47
CrankRated ★ 4.0
King and the ClownRated ★ 4.0
Ode to My FatherRated ★ 1.0
Big FishRated ★ 4.0- WishRated ★ 4.0
Avengers: Age of UltronRated ★ 4.0
DeadpoolRated ★ 4.5
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 5.0
The King's SpeechRated ★ 4.0
The IntouchablesRated ★ 4.0
VeteranRated ★ 4.5
PunchRated ★ 4.0
AssassinationRated ★ 3.0
Captain America: Civil WarRated ★ 3.5
Good Will HuntingRated ★ 4.5
Life of PiRated ★ 4.5
Tazza: The High RollersRated ★ 3.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.0
The Imitation GameRated ★ 4.5
Mad Max: Fury RoadRated ★ 5.0