Movies
Ratings
254
WhiplashRated ★ 4.0
MoneyballRated ★ 4.0
CapernaumRated ★ 4.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.5
Dallas Buyers ClubRated ★ 3.5
American PsychoRated ★ 4.5
Spider-ManRated ★ 3.0
Tidal WaveRated ★ 1.0
Forever the MomentRated ★ 2.0
Mission: Impossible - Ghost ProtocolRated ★ 3.5
InceptionRated ★ 3.5
Taken 2Rated ★ 2.0
HopeRated ★ 2.5
R-PointRated ★ 0.5
Live Free or Die HardRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 4.0
The Sixth SenseRated ★ 2.0
The Hurt LockerRated ★ 3.0
Suspect XRated ★ 3.0
The Truman ShowRated ★ 4.0