Movies
Ratings
123
Love ActuallyRated ★ 4.0
Notting HillRated ★ 4.0
The TerminalRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 4.0
The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 3.0
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 3.0
Bicentennial ManRated ★ 4.0
Se7enRated ★ 5.0
SawRated ★ 4.0
A Bittersweet LifeRated ★ 3.5
TitanicRated ★ 4.0
The PianistRated ★ 5.0
The Dark KnightRated ★ 5.0
The HostRated ★ 4.0
Cast AwayRated ★ 4.0
Inglourious BasterdsRated ★ 3.0
Joint Security AreaRated ★ 5.0
GladiatorRated ★ 5.0
BlindnessRated ★ 3.5
Phone BoothRated ★ 5.0