Movies
Ratings
800
MotherRated ★ 5.0
The Very Eye of NightRated ★ 4.0
Under SnowRated ★ 4.0
A Visit to the LouvreRated ★ 4.0
Sicily!Rated ★ 4.0
Gosford ParkRated ★ 4.0
A Room with a ViewRated ★ 3.5
Joker: Folie À DeuxRated ★ 4.0
Furiosa: A Mad Max SagaRated ★ 4.0
Phantom ThreadRated ★ 4.0
Ivan's ChildhoodRated ★ 4.0
Being John MalkovichRated ★ 4.5
A Tale of Two SistersRated ★ 4.5
The Zone of InterestRated ★ 5.0
Anatomy of a FallRated ★ 4.5
ExhumaRated ★ 2.5
ArielRated ★ 3.5
VagabondRated ★ 3.5
The Wonderful Story of Henry SugarRated ★ 3.5
The Lost DaughterRated ★ 3.5