Movies
Ratings
85
The Usual SuspectsRated ★ 5.0
BargainRated ★ 4.5
MaggieRated ★ 4.0
BelieverRated ★ 4.5- Grandmother’s CakeRated ★ 4.5
Kim Ji-young: Born 1982Rated ★ 4.0
Jumanji: Welcome to the JungleRated ★ 4.0
Pride & PrejudiceRated ★ 5.0
Keys to the HeartRated ★ 4.5
Schindler's ListRated ★ 5.0
It BoyRated ★ 4.5
IncendiesRated ★ 5.0
ArrivalRated ★ 4.5
50/50Rated ★ 4.0
AtonementRated ★ 4.5
AmélieRated ★ 5.0
Below Her MouthRated ★ 4.0
The MatrixRated ★ 5.0
PrisonersRated ★ 4.5
FrequencyRated ★ 3.5