Movies
Ratings
3459
The Phantom LoverRated ★ 3.0
The Night of the HunterRated ★ 4.0
Experiment in EvilRated ★ 4.0
The Virgin SuicidesRated ★ 4.0
Mauvais SangRated ★ 4.0
The Chinese FeastRated ★ 3.5
Gentleman's AgreementRated ★ 4.0
UnconqueredRated ★ 3.5
Fatal AttractionRated ★ 4.0- Scary HouseRated ★ 3.5
Café de FloreRated ★ 4.0
North CountryRated ★ 4.0
YojimboRated ★ 4.5
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part OneRated ★ 4.0
One Battle After AnotherRated ★ 5.0
Calm With HorsesRated ★ 3.0
Be With YouRated ★ 3.5
Marianne and MargaretRated ★ 4.0
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant MayhemRated ★ 3.5
Grand IllusionRated ★ 4.5