Movies
Ratings
90
The TreacherousRated ★ 0.5
WhiplashRated ★ 5.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 3.5
Northern Limit LineRated ★ 3.5
Two LoversRated ★ 5.0
Inside OutRated ★ 4.5
Pale MoonRated ★ 4.0
Mission: Impossible - Rogue NationRated ★ 3.5
The MasterRated ★ 4.5
The ImmigrantRated ★ 4.5
VeteranRated ★ 4.0
Salut d’AmourRated ★ 3.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 3.5
IdaRated ★ 4.0
FoxcatcherRated ★ 4.5
The AttorneyRated ★ 3.0
TranscendenceRated ★ 3.0
The Wolf of Wall StreetRated ★ 4.0
HopeRated ★ 4.0
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 3.5