Movies
Ratings
189
The Legend of 1900Rated ★ 5.0
TogetherRated ★ 5.0
Shutter IslandRated ★ 4.0
Captain America: The First AvengerRated ★ 3.0
Doctor StrangeRated ★ 3.5
DeadpoolRated ★ 5.0
Miss Peregrine's Home for Peculiar ChildrenRated ★ 3.5
The ConjuringRated ★ 2.5
Maze Runner: The Scorch TrialsRated ★ 4.5
Resident Evil: ApocalypseRated ★ 3.5
Annabelle: CreationRated ★ 3.0
Lights OutRated ★ 3.5
The Phantom of the Opera at the Royal Albert HallRated ★ 3.5
28 Days LaterRated ★ 3.5
Kung Fu PandaRated ★ 3.5
The Conjuring 2Rated ★ 4.0
Harry Potter and the Deathly Hallows Part IRated ★ 5.0
Harry Potter and the Goblet of FireRated ★ 4.0
Get OutRated ★ 3.0
The HandmaidenRated ★ 3.5