Movies
Ratings
35
Dead Poets SocietyRated ★ 4.5
Howl's Moving CastleRated ★ 4.5
The PianistRated ★ 4.5
The Truman ShowRated ★ 4.0
TangledRated ★ 4.5
About TimeRated ★ 4.5
OasisRated ★ 4.5
The Face ReaderRated ★ 4.0
Life Is BeautifulRated ★ 4.5
The Sound of MusicRated ★ 4.0
Life of PiRated ★ 4.5
If OnlyRated ★ 4.0
V for VendettaRated ★ 4.5
My Girlfriend Is an AgentRated ★ 4.5
300Rated ★ 4.5
Woochi : The Demon SlayerRated ★ 4.5
The IntouchablesRated ★ 4.5
Good Will HuntingRated ★ 4.0
August RushRated ★ 3.0
Another Public EnemyRated ★ 4.0