Movies
Ratings
72
Gran TorinoRated ★ 4.5
Million Dollar BabyRated ★ 4.0
The Bridges of Madison CountyRated ★ 5.0
One DayRated ★ 4.5
The Devil Wears PradaRated ★ 4.0
ChicagoRated ★ 4.5
The Passion of the ChristRated ★ 4.0
Ocean's TwelveRated ★ 5.0
TangledRated ★ 4.0
The Twilight Saga: New MoonRated ★ 4.0
The Phantom of the OperaRated ★ 4.5
The Silence of the LambsRated ★ 4.5
Interview with the VampireRated ★ 4.5
Lust, CautionRated ★ 4.0
The Twilight Saga: EclipseRated ★ 4.0
Blue JasmineRated ★ 5.0
Girl with a Pearl EarringRated ★ 5.0
The King's SpeechRated ★ 3.5
Bridget Jones: The Edge of ReasonRated ★ 4.5
Bridget Jones's DiaryRated ★ 4.5