Movies
Ratings
199
Big Hero 6Rated ★ 4.5
AlmaRated ★ 3.5
Western SpaghettiRated ★ 4.5
Johnny ExpressRated ★ 5.0
A Hard DayRated ★ 5.0
Going by the BookRated ★ 4.5
Wallace & Gromit: The Wrong TrousersRated ★ 5.0
ShrekRated ★ 4.0
Star Wars: Episode VI - Return of the JediRated ★ 4.0
Shallow HalRated ★ 4.0
As Good As It GetsRated ★ 4.5
12 Angry MenRated ★ 5.0
Sleepless in SeattleRated ★ 4.5
FoxcatcherRated ★ 4.5
HerRated ★ 4.0
The ConjuringRated ★ 3.0
Harry Potter and the Deathly Hallows Part IRated ★ 4.5
Night at the MuseumRated ★ 3.5
MementoRated ★ 5.0
DerangedRated ★ 3.5