Movies
Ratings
42
A Dirty CarnivalRated ★ 4.0
The IntouchablesRated ★ 4.0
My Left Foot: The Story of Christy BrownRated ★ 5.0
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 4.0
Rocky IVRated ★ 4.0
May 18Rated ★ 5.0
A Few Good MenRated ★ 4.0
Maundy ThursdayRated ★ 4.0
Another Public EnemyRated ★ 4.0
GladiatorRated ★ 4.0
The HostRated ★ 4.0
Law Abiding CitizenRated ★ 3.0
Les MisérablesRated ★ 4.0
TitanicRated ★ 4.0
Princess MononokeRated ★ 4.0
Spirited AwayRated ★ 4.0
Seven DaysRated ★ 4.0
HarmonyRated ★ 4.0
Iron ManRated ★ 4.0
A Moment of RomanceRated ★ 4.0