Movies
Ratings
44
LimitlessRated ★ 3.0
Gangster SquadRated ★ 2.5
Michael CollinsRated ★ 5.0
Bad TasteRated ★ 3.0
U-571Rated ★ 4.0
Lock, Stock and Two Smoking BarrelsRated ★ 5.0
Reservoir DogsRated ★ 5.0
L.A. ConfidentialRated ★ 5.0
Knockin' on Heaven's DoorRated ★ 3.0
GattacaRated ★ 4.0
Pulp FictionRated ★ 4.0
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 4.0
The Man from EarthRated ★ 4.0
The Hurt LockerRated ★ 4.0
The HangoverRated ★ 2.0
Kick-AssRated ★ 4.0
Cool RunningsRated ★ 5.0
Inglourious BasterdsRated ★ 4.0
PrometheusRated ★ 3.0
The MaskRated ★ 4.0