Movies
Ratings
214
CarolRated ★ 4.5
NanaRated ★ 3.5
Very Ordinary CoupleRated ★ 2.5
The World of UsRated ★ 4.0
Kamikaze GirlsRated ★ 5.0
Ghost in the ShellRated ★ 5.0
1917Rated ★ 5.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 5.0
The Truman ShowRated ★ 5.0
ParasiteRated ★ 4.5
Josee, the Tiger and the FishRated ★ 5.0
Blade RunnerRated ★ 4.0
Blade Runner 2049Rated ★ 5.0
ArrivalRated ★ 4.0
Inglourious BasterdsRated ★ 3.5
Girls und Panzer der FilmRated ★ 3.0
FamilyhoodRated ★ 3.0
Our TimesRated ★ 3.5
Love Live! The School Idol MovieRated ★ 4.0
AssassinationRated ★ 4.5