Movies
Ratings
109
Pulp FictionRated ★ 5.0
Taxi DriverRated ★ 5.0
The ShiningRated ★ 4.5
Castle in the SkyRated ★ 5.0
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 5.0
Batman BeginsRated ★ 3.5
The Truman ShowRated ★ 3.5
V for VendettaRated ★ 3.5
HeatRated ★ 4.5
Memories of MurderRated ★ 5.0
FargoRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 4.5
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes BackRated ★ 4.5
Before SunsetRated ★ 4.5
AlienRated ★ 5.0
Midnight in ParisRated ★ 4.5
DriveRated ★ 4.5
The Dark Knight RisesRated ★ 4.0
Les MisérablesRated ★ 3.5
A Serious ManRated ★ 4.0