Movies
Ratings
544
Drunken Master IIRated ★ 5.0
The PiratesRated ★ 4.5
Nodame Cantabile: The Movie IIRated ★ 4.0
Gone GirlRated ★ 4.0
Ode to My FatherRated ★ 4.0
The Amazing Spider-Man 2Rated ★ 3.0
Battle RoyaleRated ★ 3.0
Edge of TomorrowRated ★ 3.5
Mr. & Mrs. SmithRated ★ 3.0
The ServantRated ★ 3.0
LimitlessRated ★ 3.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 3.5
Iron Man 2Rated ★ 3.5
50 First DatesRated ★ 4.0
InterstellarRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 5.0
A Bittersweet LifeRated ★ 3.5
X-Men: First ClassRated ★ 4.0
Police StoryRated ★ 3.5
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0