Movies
Ratings
72
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 3.5
Kiki's Delivery ServiceRated ★ 3.5
Cinema ParadisoRated ★ 4.5
Pride & PrejudiceRated ★ 2.5
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 3.5
Evan AlmightyRated ★ 3.0
The IncrediblesRated ★ 3.5
Red CliffRated ★ 3.5
The Little MermaidRated ★ 3.5
Love LetterRated ★ 4.0
Memories of MurderRated ★ 4.5
Schindler's ListRated ★ 4.5
Bicentennial ManRated ★ 4.0
WALL-ERated ★ 4.0
Lust, CautionRated ★ 4.0
The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 4.5
Van HelsingRated ★ 3.5
AmadeusRated ★ 5.0
Life Is BeautifulRated ★ 4.5
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 4.0