Movies
Ratings
20
Howl's Moving CastleRated ★ 4.0
GattacaRated ★ 5.0
The Usual SuspectsRated ★ 5.0
Minority ReportRated ★ 5.0
ArmageddonRated ★ 5.0
The Butterfly EffectRated ★ 4.0
The PianistRated ★ 5.0
Memories of MurderRated ★ 4.0
King and the ClownRated ★ 5.0
Fight ClubRated ★ 4.0
The Truman ShowRated ★ 5.0
TitanicRated ★ 5.0
Spirited AwayRated ★ 4.0
In the Mood for LoveRated ★ 4.0
InceptionRated ★ 5.0
The Dark Knight RisesRated ★ 5.0
JumanjiRated ★ 4.0
CubeRated ★ 4.0
The Dark KnightRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 5.0