Movies
Ratings
174
All About Lily Chou-ChouRated ★ 5.0
Two or Three Things I Know about Kim Ki-youngRated ★ 3.0
The HousemaidRated ★ 5.0
Taxi DriverRated ★ 4.5
North by NorthwestRated ★ 4.0
Jojo RabbitRated ★ 3.5
Reservoir DogsRated ★ 4.5
Once Upon a Time in HollywoodRated ★ 4.0
Once Upon a Time in AmericaRated ★ 4.5
Lawrence of ArabiaRated ★ 4.5
Winter LightRated ★ 4.5
The SilenceRated ★ 5.0
GertrudRated ★ 4.0
Bicycle ThievesRated ★ 4.0
Rome, Open CityRated ★ 3.0
12 Angry MenRated ★ 4.5
Sunset BoulevardRated ★ 4.5
Sullivan's TravelsRated ★ 4.5
The Exterminating AngelRated ★ 4.5
ViridianaRated ★ 4.5