Movies
Ratings
100
Children of HeavenRated ★ 4.0
The Godfather: Part IIRated ★ 4.0
Bungee Jumping of Their OwnRated ★ 2.5
Pearl HarborRated ★ 2.0
Kiki's Delivery ServiceRated ★ 3.5
Brokeback MountainRated ★ 3.5
PapillonRated ★ 4.5
The Big SwindleRated ★ 2.5
AmélieRated ★ 2.5
Barton FinkRated ★ 3.5
Gone with the WindRated ★ 4.5
Big FishRated ★ 2.5
BraveheartRated ★ 3.0
Secret SunshineRated ★ 2.0
TroyRated ★ 2.0
Die HardRated ★ 3.0
The RockRated ★ 2.5
Public EnemyRated ★ 3.0
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 3.5
GhostRated ★ 3.0