Movies
Ratings
223
PrisonersRated ★ 4.0
SicarioRated ★ 4.5
AmadeusRated ★ 4.0
Step UpRated ★ 3.0
The Phantom of the OperaRated ★ 4.0
Secret SunshineRated ★ 3.5- D-WarRated ★ 2.0
Leafie, a Hen Into the WildRated ★ 3.5
5 Centimeters Per SecondRated ★ 4.0
Whisper of the HeartRated ★ 4.0
The Front LineRated ★ 3.0
Along with the Gods: The Two WorldsRated ★ 3.5
Thor: The Dark WorldRated ★ 3.5
The Sixth SenseRated ★ 4.0
Midnight DinerRated ★ 3.5
Shutter IslandRated ★ 3.5
The Day After TomorrowRated ★ 3.5
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 4.0
The Boy and the BeastRated ★ 4.0
Maze Runner: The Scorch TrialsRated ★ 3.0