Movies
Ratings
113
InceptionRated ★ 4.5
War for the Planet of the ApesRated ★ 4.5
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 4.5
The FortressRated ★ 4.0
Django UnchainedRated ★ 4.5
V for VendettaRated ★ 3.5
Another Public EnemyRated ★ 3.0
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 4.5
Catch Me If You CanRated ★ 4.5
The OutlawsRated ★ 4.0
FuryRated ★ 3.5
Kundo: Age of the RampantRated ★ 4.0
ParasiteRated ★ 4.0
Source CodeRated ★ 4.0
The Godfather: Part IIRated ★ 4.0
The Usual SuspectsRated ★ 3.5
Conduct ZeroRated ★ 4.0
New TrialRated ★ 3.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.5
Josee, the Tiger and the FishRated ★ 4.0