Movies
Ratings
75
Architecture 101Rated ★ 5.0
La La LandRated ★ 4.5
SilmidoRated ★ 4.0
CloserRated ★ 4.0
Rise of the GuardiansRated ★ 4.0
Your Name.Rated ★ 4.0
Blades of BloodRated ★ 3.0
The Matrix ReloadedRated ★ 4.0
Howl's Moving CastleRated ★ 4.0
The Cat ReturnsRated ★ 2.5
The Blind SideRated ★ 4.5
The IntouchablesRated ★ 4.0
Memories of MurderRated ★ 4.5
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 4.5
The HandmaidenRated ★ 4.5
Avengers: Age of UltronRated ★ 3.5
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 4.0
Cyrano AgencyRated ★ 3.5
Life Is BeautifulRated ★ 5.0
Ode to My FatherRated ★ 4.5