Movies
Ratings
136
MotherRated ★ 4.5
A Beautiful MindRated ★ 3.5
The Berlin FileRated ★ 3.5
Schindler's ListRated ★ 4.0
Transformers: Dark of the MoonRated ★ 5.0
BraveheartRated ★ 3.5
Star Wars: Episode III - Revenge of the SithRated ★ 5.0
Slumdog MillionaireRated ★ 4.0
The PianistRated ★ 4.0
Men in BlackRated ★ 4.0
My Boss, My HeroRated ★ 3.0
I Am SamRated ★ 4.5
May 18Rated ★ 4.0
SnowpiercerRated ★ 4.5
Rain ManRated ★ 4.5
King and the ClownRated ★ 4.0
The IslandRated ★ 4.0
The Da Vinci CodeRated ★ 4.0
Star Wars: Episode I - The Phantom MenaceRated ★ 5.0
Harry Potter and the Sorcerer s StoneRated ★ 4.0