Movies
Ratings
245
Purple NoonRated ★ 3.5
American History XRated ★ 4.5
Magic in the MoonlightRated ★ 5.0
Love Jo. Right Now.Rated ★ 4.0
The Best OfferRated ★ 5.0
Vanilla SkyRated ★ 5.0
All the Money in the WorldRated ★ 5.0
Billy ElliotRated ★ 5.0
The LoverRated ★ 4.5
The Spy Gone NorthRated ★ 4.0
Ocean's TwelveRated ★ 4.0
BorderRated ★ 5.0
Killing Them SoftlyRated ★ 4.0
Sunshine BoysRated ★ 4.5
War DogsRated ★ 5.0
Good bye, Lenin!Rated ★ 4.5
The Talented Mr. RipleyRated ★ 5.0
Zombieland: Double TapRated ★ 3.0
There Will Be BloodRated ★ 5.0
Ghost in the ShellRated ★ 4.0