Movies
Ratings
453
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 4.0
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 4.0
SpeedRated ★ 3.5
Now You See MeRated ★ 3.5
The Imitation GameRated ★ 3.5
Pulp FictionRated ★ 4.0
SilencedRated ★ 3.0
ArahanRated ★ 3.5
The ConjuringRated ★ 3.0
IdentityRated ★ 4.0
Edge of TomorrowRated ★ 3.5
Mr. Popper's PenguinsRated ★ 3.5
The Silence of the LambsRated ★ 4.0
Before SunriseRated ★ 4.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.0
Mission: Impossible - Ghost ProtocolRated ★ 3.5
Patch AdamsRated ★ 4.0
Tidal WaveRated ★ 3.0
Gone GirlRated ★ 4.5
E.T. the Extra-TerrestrialRated ★ 4.5