Movies
Ratings
221
Let It RainRated ★ 4.0
Bullets Over BroadwayRated ★ 5.0
SomewhereRated ★ 5.0
Lost in TranslationRated ★ 5.0
Miracle in Cell No. 7Rated ★ 1.5
Butch Cassidy and the Sundance KidRated ★ 3.5
The TerminatorRated ★ 3.0
ContactRated ★ 5.0
Bagdad CafeRated ★ 5.0
Bleak NightRated ★ 4.5
Wallace & Gromit: The Best of Aardman AnimationRated ★ 3.5
Before SunsetRated ★ 5.0
Ben-HurRated ★ 4.5
GattacaRated ★ 5.0
Cast AwayRated ★ 4.0
The FallRated ★ 5.0
The ShiningRated ★ 4.0
Farewell My ConcubineRated ★ 3.5
The HelpRated ★ 3.5
Running on EmptyRated ★ 4.0