Movies
Ratings
20
My Love, Don't Cross That RiverRated ★ 4.5
Ode to My FatherRated ★ 3.5
Love ActuallyRated ★ 3.5
Forrest GumpRated ★ 3.5
The Devil Wears PradaRated ★ 4.5
A Werewolf BoyRated ★ 3.0
The IntouchablesRated ★ 4.5
LeonRated ★ 5.0
August RushRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 5.0
The ChaserRated ★ 3.5
Home AloneRated ★ 4.0
Howl's Moving CastleRated ★ 5.0
FrozenRated ★ 3.5
How to Train Your DragonRated ★ 4.0
White ChicksRated ★ 4.0
WALL-ERated ★ 4.0
The Way HomeRated ★ 4.0
Secret ReunionRated ★ 4.0