Movies
Ratings
159
Clown of a SalesmanRated ★ 3.5
TwentyRated ★ 3.5
The Imitation GameRated ★ 4.0
Corpse BrideRated ★ 3.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.5
Maundy ThursdayRated ★ 4.0
A Werewolf BoyRated ★ 3.5
Secretly, GreatlyRated ★ 3.0
MatildaRated ★ 4.5
The Con ArtistsRated ★ 3.0
La lunaRated ★ 3.5
Slow VideoRated ★ 4.0
The Way HomeRated ★ 4.0
A Very Long EngagementRated ★ 4.5
GhostRated ★ 3.5
Stanley Ka DabbaRated ★ 4.5
Rise of the Planet of the ApesRated ★ 4.0
TakenRated ★ 4.0
The King's SpeechRated ★ 4.0
Rise of the GuardiansRated ★ 4.5