Movies
Ratings
439
Confidential AssignmentRated ★ 3.5
The MercilessRated ★ 4.0
A Taxi DriverRated ★ 4.5
Color Me TrueRated ★ 2.5
Mary and MaxRated ★ 3.0
Mary and the Witch's FlowerRated ★ 3.5- The Case of Hana & AliceRated ★ 2.5
The Tale of the Princess KaguyaRated ★ 2.5
Millennium ActressRated ★ 4.0
TekkonkinkreetRated ★ 4.5- Green DaysRated ★ 2.5
The Suicide ShopRated ★ 3.0
The Wind RisesRated ★ 3.5
When Marnie Was ThereRated ★ 3.0
Day & NightRated ★ 4.0
Ernest & CelestineRated ★ 4.0
Chico & RitaRated ★ 4.0
Lady and the TrampRated ★ 4.0
The IllusionistRated ★ 3.5
The Little Mermaid II: Return to the SeaRated ★ 2.5