Movies
Ratings
30
The Italian JobRated ★ 5.0
ShooterRated ★ 4.0
Spirited AwayRated ★ 5.0
The MachinistRated ★ 4.0
Planet of the ApesRated ★ 3.0
HannibalRated ★ 3.0
The Grand HeistRated ★ 3.0
Shutter IslandRated ★ 4.0
Howl's Moving CastleRated ★ 5.0
Cinema ParadisoRated ★ 5.0
The Simpsons MovieRated ★ 3.0
Ocean's ElevenRated ★ 5.0
Cold EyesRated ★ 4.0
IncendiesRated ★ 4.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
InceptionRated ★ 4.0
Evan AlmightyRated ★ 3.0
Se7enRated ★ 4.0
The ExorcistRated ★ 5.0
Forrest GumpRated ★ 5.0