Movies
Ratings
97
BigRated ★ 3.5
The IntouchablesRated ★ 4.0
Sweet BeanRated ★ 3.5
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 4.0
Cinema ParadisoRated ★ 4.5
The Professor and His Beloved EquationRated ★ 3.0
PowderRated ★ 3.5
OnceRated ★ 4.5
The PianistRated ★ 4.5
The Dark Knight RisesRated ★ 4.5
Someone SpecialRated ★ 4.0
Guardians of the GalaxyRated ★ 4.5
Bleak NightRated ★ 4.0
American PsychoRated ★ 3.5
BurningRated ★ 3.5
Between Calmness and PassionRated ★ 3.0
The Usual SuspectsRated ★ 4.0
Hedwig and the Angry InchRated ★ 4.0
The Pursuit of HappynessRated ★ 3.5
ShineRated ★ 4.0