Movies
Ratings
462
DeadpoolRated ★ 4.0
The BirdsRated ★ 4.0
Rear WindowRated ★ 4.5
Fantastic Mr. FoxRated ★ 4.5
Princess MononokeRated ★ 5.0
The DepartedRated ★ 3.5
BraveheartRated ★ 4.0
The Usual SuspectsRated ★ 3.5
Forrest GumpRated ★ 4.5
The Devil's AdvocateRated ★ 3.0
Inside OutRated ★ 4.0
Star Wars: Episode III - Revenge of the SithRated ★ 4.5
Star Wars: Episode II - Attack of the ClonesRated ★ 3.5
Star Wars: Episode VI - Return of the JediRated ★ 4.0
Star Wars: Episode IV - A New HopeRated ★ 4.5
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes BackRated ★ 4.5
Midnight in ParisRated ★ 3.0
LimitlessRated ★ 2.5
Dallas Buyers ClubRated ★ 4.0
Fight ClubRated ★ 4.5