Movies
Ratings
471
Avengers: Age of UltronRated ★ 3.5
WhiplashRated ★ 4.5
RatatouilleRated ★ 4.0
CloserRated ★ 3.5
Fast & FuriousRated ★ 3.0
Home AloneRated ★ 4.0
About TimeRated ★ 4.0
Cruel IntentionsRated ★ 3.0
HerRated ★ 3.5
Big Hero 6Rated ★ 3.0
Rurouni Kenshin Part I: OriginsRated ★ 3.5
The Painted VeilRated ★ 3.5
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the WardrobeRated ★ 1.0
Princess MononokeRated ★ 3.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.0
Crying Out Love in the Center of the WorldRated ★ 0.5
The Butterfly EffectRated ★ 3.5
Enter NowhereRated ★ 4.5
Saving Jessica LynchRated ★ 3.0
Battleship PotemkinRated ★ 3.0