Movies
Ratings
20
Captain America: The Winter SoldierRated ★ 3.5
HerRated ★ 3.5
X-Men: Days of Future PastRated ★ 3.5
WhiplashRated ★ 4.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.0
The WhistleblowerRated ★ 3.5
Edge of TomorrowRated ★ 3.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.0
The Man from EarthRated ★ 4.0
3 IdiotsRated ★ 3.5
The AttorneyRated ★ 3.0
TranscendenceRated ★ 2.5
Avengers: Age of UltronRated ★ 3.5
MasqueradeRated ★ 4.0
The Imitation GameRated ★ 3.5
Mad Max: Fury RoadRated ★ 3.5
Begin AgainRated ★ 4.0
The Truman ShowRated ★ 4.0
SilencedRated ★ 4.0
EverydayRated ★ 3.5