Movies
Ratings
19
Shirley: Visions of RealityRated ★ 5.0
Tazza: The Hidden CardRated ★ 5.0
Tazza: The High RollersRated ★ 5.0
Belle & SebastianRated ★ 5.0
HerRated ★ 3.0
The PiratesRated ★ 2.5
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 3.0
The AttorneyRated ★ 5.0
Nureyev & Friends: A Gala TributeRated ★ 5.0
One on OneRated ★ 4.0
The Imitation GameRated ★ 4.0
The Lion KingRated ★ 5.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 5.0
The IntouchablesRated ★ 5.0
Harry Potter and the Sorcerer s StoneRated ★ 5.0
Begin AgainRated ★ 5.0
1789 : Les Amants de la BastilleRated ★ 2.0
Avengers: Age of UltronRated ★ 5.0
Love, RosieRated ★ 1.0