Movies
Ratings
16
SilencedRated ★ 3.5
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 4.5
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the WardrobeRated ★ 3.5
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 3.0
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 5.0
The Dark KnightRated ★ 3.5
King and the ClownRated ★ 4.0
Pirates of the Caribbean: Dead Man's ChestRated ★ 5.0
Pirates of the Caribbean: On Stranger TidesRated ★ 5.0
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black PearlRated ★ 5.0
Pirates of the Caribbean: At World's EndRated ★ 5.0
Once Upon a Time in a BattlefieldRated ★ 3.0
The Lion KingRated ★ 5.0
Sherlock Holmes: A Game of ShadowsRated ★ 3.5
The Da Vinci CodeRated ★ 4.0
X-Men Origins: WolverineRated ★ 4.0