Movies
Ratings
147
Moonlit WinterRated ★ 5.0
MaudieRated ★ 5.0
Bridget Jones's BabyRated ★ 5.0
District 9Rated ★ 5.0
WhiplashRated ★ 4.5
ChefRated ★ 5.0
The Dark KnightRated ★ 5.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 5.0
Pirates of the Caribbean: At World's EndRated ★ 5.0
Monsters UniversityRated ★ 5.0
The Hobbit: An Unexpected JourneyRated ★ 4.0
About TimeRated ★ 5.0
The Perks of Being a WallflowerRated ★ 5.0
How to Train Your DragonRated ★ 5.0
FlippedRated ★ 5.0
For HorowitzRated ★ 3.0
FrozenRated ★ 5.0
200 Pounds BeautyRated ★ 5.0
Nodame Cantabile: The Movie IRated ★ 3.0
Mr. & Mrs. SmithRated ★ 4.0