Movies
Ratings
125
The Truman ShowRated ★ 4.5
La La LandRated ★ 4.5
The HandmaidenRated ★ 4.5
Ex MachinaRated ★ 4.0
Ghost in the ShellRated ★ 4.5
Begin AgainRated ★ 3.5
ZootopiaRated ★ 4.5- The Student and Mister HenriRated ★ 4.5
X-Men: ApocalypseRated ★ 3.5
Memories of MatsukoRated ★ 4.5
X-MenRated ★ 3.5
DogvilleRated ★ 4.0
Gloomy SundayRated ★ 4.5
MarathonRated ★ 3.0
OnceRated ★ 3.0
In the Mood for LoveRated ★ 4.0
How to Train Your DragonRated ★ 4.0
Rainbow SongRated ★ 4.5
Swallowtail ButterflyRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 3.5