Movies
Ratings
272
Beauty and the BeastRated ★ 4.0
I Am SamRated ★ 4.0
The DepartedRated ★ 4.0
Billy ElliotRated ★ 4.0
One DayRated ★ 4.0
Notting HillRated ★ 4.0
Love ActuallyRated ★ 4.0
UpRated ★ 4.0
The Sixth SenseRated ★ 4.5
Cinema ParadisoRated ★ 4.5
WatchmenRated ★ 4.0
Edward ScissorhandsRated ★ 4.5
Dead Poets SocietyRated ★ 4.5
WhiplashRated ★ 4.5
GattacaRated ★ 3.5
The Butterfly EffectRated ★ 4.0
Kick-AssRated ★ 3.5
Life of PiRated ★ 4.0
The GodfatherRated ★ 5.0
The MartianRated ★ 4.5