Movies
Ratings
77
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.5
Christmas in AugustRated ★ 4.0
Before SunriseRated ★ 5.0
Josee, the Tiger and the FishRated ★ 5.0
Howl's Moving CastleRated ★ 4.5
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
1987: When the Day ComesRated ★ 4.5
The GodfatherRated ★ 5.0
Midnight in ParisRated ★ 4.0
AssassinationRated ★ 3.5
WhiplashRated ★ 5.0
10 Things I Hate About YouRated ★ 4.0
Avengers: EndgameRated ★ 4.5
Toy Story 4Rated ★ 4.0
ParasiteRated ★ 4.5
Dark Figure of CrimeRated ★ 3.0
Intimate StrangersRated ★ 2.5
Harry Potter and the Order of the PhoenixRated ★ 3.5
Begin AgainRated ★ 4.5
Along with the Gods: The Two WorldsRated ★ 3.0