Movies
Ratings
70
Little ForestRated ★ 4.0
Comrades: Almost a Love StoryRated ★ 4.0
CarolRated ★ 3.5
8 WomenRated ★ 3.5
Hannah ArendtRated ★ 4.0
Great ExpectationsRated ★ 4.0
10 Things I Hate About YouRated ★ 3.0
Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 3.5
Eyes Without a FaceRated ★ 3.5
Twin Peaks: Fire Walk with MeRated ★ 4.0
MidsommarRated ★ 3.0
Hitchcock/TruffautRated ★ 3.5
Rear WindowRated ★ 4.0
PsychoRated ★ 4.0
VertigoRated ★ 4.5
Farewell My ConcubineRated ★ 4.5
Before SunriseRated ★ 4.5
MelancholiaRated ★ 4.0
A Clockwork OrangeRated ★ 4.0
In the Mood for LoveRated ★ 5.0