Movies
Ratings
100
Howl's Moving CastleRated ★ 3.5
Summer WarsRated ★ 3.5
The Fast and the FuriousRated ★ 3.5
RatatouilleRated ★ 4.0
TraffickersRated ★ 4.0
The Green MileRated ★ 4.0
Resident EvilRated ★ 4.5
Tae Guk Gi: The Brotherhood of WarRated ★ 4.5
Memories of MurderRated ★ 4.0
UpRated ★ 3.5
The Boy in the Striped PajamasRated ★ 4.0
HopeRated ★ 4.0
Public Enemy ReturnsRated ★ 4.0
ThirstRated ★ 3.5
Blood DiamondRated ★ 4.0
Shutter IslandRated ★ 4.5
I, RobotRated ★ 3.5
The PianistRated ★ 4.0
FrozenRated ★ 3.5
MotherRated ★ 3.5