Movies
Ratings
43
The Imitation GameRated ★ 4.0
Begin AgainRated ★ 5.0
Hector and the Search for HappinessRated ★ 5.0
Cold EyesRated ★ 3.0
Miracle in Cell No. 7Rated ★ 3.5
GattacaRated ★ 3.5
Kundo: Age of the RampantRated ★ 2.5
Harry Potter and the Deathly Hallows Part IRated ★ 4.0
The Bucket ListRated ★ 4.5
Transformers: Age of ExtinctionRated ★ 2.0
My Name Is KhanRated ★ 4.0
Edge of TomorrowRated ★ 4.0
HerRated ★ 4.0
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 3.0
How to Train Your DragonRated ★ 3.5
The IllusionistRated ★ 3.5
ShrekRated ★ 4.0
Billy ElliotRated ★ 3.5
A Good Day to Die HardRated ★ 3.5
Very Ordinary CoupleRated ★ 1.0