Movies
Ratings
59
Jane EyreRated ★ 4.0
Dark CityRated ★ 4.5
MirrorsRated ★ 4.5
PaprikaRated ★ 4.5
Hide and SeekRated ★ 3.5
Thread of LiesRated ★ 4.0
PapermanRated ★ 5.0
Evangelion: 1.0: You Are (Not) AloneRated ★ 4.0
Princes and PrincessesRated ★ 4.5
The Road to El DoradoRated ★ 4.5
SickoRated ★ 5.0
HerRated ★ 4.5
CoralineRated ★ 4.5
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.5
StokerRated ★ 5.0
Night at the MuseumRated ★ 3.5
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 4.5
Pan's LabyrinthRated ★ 5.0
EpitaphRated ★ 5.0
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet StreetRated ★ 4.0