Movies
Ratings
104
TakenRated ★ 5.0
NightcrawlerRated ★ 4.5
Black SwanRated ★ 5.0
WhiplashRated ★ 4.5
Captain America: The First AvengerRated ★ 4.0
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the WardrobeRated ★ 3.0
Gone GirlRated ★ 5.0
AvatarRated ★ 4.0
SplitRated ★ 1.0
Rise of the Planet of the ApesRated ★ 4.5
Scandal MakersRated ★ 4.5
Harry Potter and the Half Blood PrinceRated ★ 4.0
The Dark KnightRated ★ 4.5
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
A Hard DayRated ★ 5.0
QuickRated ★ 3.5
The AvengersRated ★ 4.0
SecretRated ★ 4.0
DeadpoolRated ★ 5.0
Confidential AssignmentRated ★ 3.5