Titles you rated
Enemies of the PeopleRated ★ 4.0
Anita O'Day: The Life Of A Jazz SingerRated ★ 4.0
IkiruRated ★ 4.0
The Odd CoupleRated ★ 4.0
The KillersRated ★ 4.0
The Invisible ManRated ★ 4.0
Shadow of a DoubtRated ★ 4.0
Knife in the WaterRated ★ 4.0
Quai des OrfèvresRated ★ 4.0
Local HeroRated ★ 4.0
The Waiting RoomRated ★ 5.0
HukkleRated ★ 5.0
The Taking of Pelham One Two ThreeRated ★ 4.0
The Birth of a NationRated ★ 4.0
I Am CubaRated ★ 4.0
The Order of MythsRated ★ 5.0
The KillerRated ★ 4.0
Sita Sings the BluesRated ★ 5.0
My Left Foot: The Story of Christy BrownRated ★ 5.0
Live-In MaidRated ★ 5.0