Movies
Ratings
307
The AristocatsRated ★ 5.0
Cool RunningsRated ★ 5.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 4.5
Modern TimesRated ★ 4.0
The ExorcistRated ★ 5.0
InterstellarRated ★ 5.0
Die HardRated ★ 4.5
Final DestinationRated ★ 4.5
Mission: ImpossibleRated ★ 4.5
Cast AwayRated ★ 5.0
[REC]Rated ★ 4.5
Resident EvilRated ★ 5.0
Resident Evil: ExtinctionRated ★ 4.5
28 Weeks LaterRated ★ 5.0
The AttorneyRated ★ 5.0
The WailingRated ★ 5.0
The HandmaidenRated ★ 4.0
Beauty and the BeastRated ★ 5.0
Between Calmness and PassionRated ★ 5.0
The Social NetworkRated ★ 4.0